Najmłodsi rozwiązywali zadania w mig

Dodane przez Agnieszka Schreiber -

Ponad 130 osób uczestniczyło we wczorajszym (18.04) niezwykłym spacerze po tucholskiej starówce, na który zaprosił burmistrz Tadeusz Kowalski. A wszystko za sprawą promocji książeczki dla dzieci „Łamigłówki małej sówki”.

„Cieszymy się ogromnie, że to wydarzenie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Tucholi, ale też okolicznych miejscowości. Zaangażowanie najmłodszych przy rozwiązywaniu zadań, krzyżówek i rebusów z książeczki świadczy tylko o tym, że to wydawnictwo jest doskonałym narzędziem edukacji regionalnej i promocji naszej małej ojczyzny wśród dzieci” – podkreśla burmistrz.

Przewodniczką podczas spaceru była honorowa obywatelka Tucholi, regionalistka i prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury Maria Ollick, która wcieliła się rolę Ciotki Borowej.

Uczestnicy przeszli całą trasę spaceru, rozwiązując po drodze niektóre z zadań z książeczki. Było też wspólne zdjęcie przy fontannie.

Z kolei przy pomniku św. Małgorzaty – patronki Tucholi - wysłuchali jej przemówienia do mieszkańców, a następnie mogli zobaczyć świętą… jak żywą 😉 W tę postać wcieliła się bowiem Agnieszka Schreiber, inspektor ds. promocji gminy Tuchola, która w stroju św. Małgorzaty dołączyła do spaceru.

Całość zakończyła się w Muzeum Borów Tucholskich, gdzie każdy posiadacz książeczki mógł przybić pamiątkową pieczątkę z sówką i poczęstować się swojską drożdżówką.

Dodajmy, że pomysłodawczynią wydania książeczki jest Iwona Opoczyńska, zastępca burmistrza Tucholi, natomiast autorem tekstu i opracowania graficznego Andrzej Wróblewski „Ptak”, który przyjechał do Tucholi specjalnie na promocję tego niezwykłego przewodnika dla najmłodszych.

W skład zespołu redakcyjnego weszli jeszcze Maria Ollick i Agnieszka Schreiber.

Książeczka jest dostępna bezpłatnie od środy (19.04) w Galerii BT.