180 kajakarzy jednocześnie spływa Brdą w naszym regionie

Dodane przez Agnieszka Schreiber -
Uczestników wita komandor spływu Krystyna Czerwińska

Kategoria

W piątek (24.02) rozpoczął się coroczny Międzynarodowy Zimowy Spływ Kajakowy na Brdzie im. Jerzego Korka. To już 58. edycja. Bierze w nim udział rekordowa wręcz liczba uczestników, bo aż 180. Przyjechali w Bory Tucholskie z całej Polski.

Tradycją stało się już powitanie kajakarzy na starcie spływu w Mylofie przez burmistrza Tadeusza Kowalskiego. Dziś jednak - z uwagi na zaplanowaną wcześniej sesję Rady Miejskiej w Tucholi - burmistrz nie mógł być osobiście. Reprezentowała go Agnieszka Schreiber, inspektor ds. promocji gminy.

Mimo chłodu, uczestnikom wydarzenia dopisywały wyśmienite, radosne nastroje. I takich życzymy do samego końca pobytu w jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju - w naszych Borach Tucholskich.
Kajakarze życzyli sobie połamania wioseł, więc do tych życzeń dołączamy!

Organizatorami spływu są Oddział Miejski PTTK w Bydgoszczy i Klub Turystyki Kajakowej „Bractwo Wodne”, a komandorem, niezmiennie od 20 lat, jest Krystyna Czerwińska.


Source URL: https://www.tuchola.pl/aktualnosc/miasto-turystyka/1266-180-kajakarzy-jednoczesnie-splywa-brda-w-naszym-regionie