Akademia z okazji obchodów Dnia Niepodległości w Przedszkolu nr 1 w Tucholi

Dodane przez Agnieszka Schreiber -

Kategoria

Uroczysta akademia, która odbyła się 9 listopada br. z okazji 105. rocznicy uzyskania przez Polskę Niepodległości została przygotowana przez pięcio- i sześciolatki z Przedszkola nr 1 w Tucholi. Występy oglądali ich młodsi koledzy, ale i gość specjalny – burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Sala gimnastyczna w Przedszkolu nr 1 została zapełniona niemal po brzegi. Z okazji Święta Niepodległości w programie artystycznym, pod okiem swych pań, zaprezentowały się tutaj dzieci z grup: Sowy pod okiem Wiesławy Maślonki oraz Anety Kleman, Sarenki prowadzone przez Agnieszkę Tomaszewską i Paulinę Hoffmann oraz Zajączki kierowane przez Paulinę Lorbiecką, Katarzynę Piotrowską i Dagmarę Czapiewską. 

Po drugiej stronie zasiedli ich młodsi koledzy, tak samo eleganccy i przystrojeni również w przepiękne kotyliony przypięte do bluzek.

Mali artyści z pełnym zaangażowaniem zaśpiewali hymn, jak również inne piosenki. Przedstawili kilka wierszyków, a także zatańczyli do Marsza Radetzkiego. Za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Słowa uznania w stronę przedszkolaków i ich wychowawczyń skierował gość specjalny, burmistrz Tadeusz Kowalski.

Informacja: Paulina Lipińska, dyrektorka Przedszkola nr 1 w Tucholi

Zdjęcia: Tygodnik Tucholski
 

Uczestnicy akademii
Uczestnicy akademii
Uczestnicy akademii