Pomoc Ukrainie

 

Dni Borów Tucholskich wróciły w pełnej krasie po przerwie związanej z pandemią

Dodane przez Agnieszka Schreiber - pon., 25/07/2022 - 09:15

Kategoria

To był weekend przepełniony wydarzeniami wpisanymi w program tegorocznych obchodów naszego regionalnego święta.

63. Dni Borów Tucholskich odbyły się w dniach 15 – 17 lipca br. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wróciły między innymi imprezy masowe. W tym roku były to koncerty Sarsy (15.07) oraz Kasi Kowalskiej (16.07). Po tym ostatnim koncercie publiczność do wspólnej zabawy porwał duet DJ’ów Kalwi & Remi, którzy dosłownie i w przenośni zaprezentowali prawdziwy ogień.

Obchody DBT zakończyły się szantami nad jeziorem Głęboczek w Tucholi. Zagrały zespoły Klang i Atlantyda.
Oprócz koncertowej części, w programie nie zabrakło sztandarowych imprez, takich jak Festiwal Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza, Dzień Folkloru Borowiackiego, Jarmark Staroci czy sportowych zmagań w ramach Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej Kobiet o Puchar Borów Tucholskich.

Odbyły się również okolicznościowe wydarzenia. Mowa o obchodach 100-lecia Piekarni - Cukierni Latzke oraz uroczystym otwarciu zrewitalizowanego budynku dworca w Tucholi.

Dniom Borów Tucholskich, już od kilku lat, towarzyszą też Imprezy Lata. W tym roku program obfitował w wiele wydarzeń o zróżnicowanym charakterze, dzięki czemu każdy mógł wybrać coś dla siebie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się XX Wystawa Pojazdów zabytkowych Tuchola 2022. Jubileuszowa edycja imprezy upłynęła pod znakiem wysokiej frekwencji uczestników. Po dwuletniej przerwie zorganizowany został również XXVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej Bory Tucholskie 2022.

Nowością w programie był tzw. Weekend letnich imprez „Witaj Lato!” (24 – 26.06), w ramach którego można było obejrzeć musical „La La Land” w kinie letnim (piątek), wziąć udział w koncercie poprockowym w wykonaniu Marii Klamann, zabawie tanecznej pod chmurką z zespołem Paradoks (sobota) oraz posłuchać muzyki gospel, którą zaprezentował Tucholski Chór Gospel „AVE” (niedziela). Z kolei dla rodzin z dziećmi przygotowano animacje sceniczne i warsztaty cyrkowe pod hasłem „Familijna niedziela”. Organizatorem wydarzenia był Tucholski Ośrodek Kultury i burmistrz Tucholi.

Dzięki dofinansowaniu ze środków gminy Tuchola odbyły się też inne imprezy, które urozmaiciły mieszkańcom i turystom wakacyjny czas.

W tym miejscu przede wszystkim DZIĘKUJEMY wszystkim ORGANIZATOROM imprez, bez których tegoroczna oferta nie byłaby taka bogata.

Organizacja tych przedsięwzięć nie byłaby jednak możliwa bez finansowego wsparcia sponsorów 63. Dni Borów Tucholskich. A byli nimi:

  • Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi Sp. z o.o.
  • Gzella Investments

Wyrazy wdzięczności kierujemy też do naszych patronów medialnych, dzięki którym możliwe było dotarcie z informacją o imprezach do naszych mieszkańców i gości. Dziękujemy

  • Tygodnikowi Tucholskiemu
  • Radiu Weekend
  • Telewizji TVP 3 Bydgoszcz
  • Portalowi TOKiS-Press

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzeń. Do zobaczenia podczas 64. Dni Borów Tucholskich i Imprez Lata 2023!