Pomoc Ukrainie

 

Recital poezji śpiewnej i wręczenie nagród Mistrzom Czytelnictwa 2021

Dodane przez Agnieszka Schreiber - czw., 05/05/2022 - 12:56

Kategoria

Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Tucholi zaprasza na recital poezji śpiewanej pt. „Płynie czas” w wykonaniu Dariusza Krygowskiego.

Wydarzenie odbędzie się 11 maja (środa) o godz. 17:00. W jego ramach przewidziano też wręczenie nagród Mistrzom Czytelnictwa 2021 r. MBP w Tucholi.

Dariusz Krygowski - urodził się 21 lipca 1990 roku w Tucholi. Po ukończeniu szkoły średniej w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi podjął studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku wychowanie fizyczne.
Ukończył studia podyplomowe edukacja dla bezpieczeństwa oraz nauczanie muzyki w szkole. Bogatą przygodę z muzyką jako solista rozpoczął w szkole podstawowej, dalej kontynuował w gimnazjum, w Tucholskim Ośrodku Kultury oraz w Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy. Laureat licznych festiwali i przeglądów piosenki, uczestnik warsztatów piosenkarskich, koncertów okolicznościowych, imprez artystycznych organizowanych w regionie, kraju, a także za granicą.
W gimnazjum i przez kolejne trzy lata śpiewał w zespole „Allegro” pod kierunkiem Piotra Czarneckiego. Po ukończeniu szkoły średniej założył działalność muzyczną.
Zawodowo pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego w Tucholi.