Punkt Szczepień Powszechnych w Tucholi w pełnej gotowości

Dodane przez Agnieszka Schr… - wt., 20/04/2021 - 11:41

Kategoria

W poniedziałek (19.04) w hali OSiR w Tucholi odbyła się wizytacja przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia. Ich zadaniem była ocena przygotowania Punktu Szczepień Powszechnych. A ten został zorganizowany bez zarzutu.

„Potwierdzamy naszą 100-procentową gotowość do przystąpienia do programu szczepień i właściwie czekamy na decyzję, od kiedy zacząć. W sposób dynamiczny i będąc bardzo zdeterminowanymi, w ubiegłym tygodniu przygotowaliśmy obiekt OSiR-u. Mogę powiedzieć, że podeszliśmy perfekcyjnie do tego zadania” – podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski.

W spotkaniu z przedstawicielami NFZ-tu brał udział również m. in. dyrektor Miejskiego Centrum Lekarskiego w Tucholi Artur Nagórka. Słowa burmistrza potwierdza w pełni.

„Jesteśmy gotowi w każdej chwili ruszyć ze szczepieniem, brakuje nam tylko szczepionki. Medycznie zabezpieczamy tutaj temat szczepienia. Powiem tyle, że w ciągu jednego dnia planujemy zaszczepić 400 osób, na razie, ale jeżeli będzie potrzeba, będziemy mogli więcej w miarę dostaw szczepionki. Mamy doświadczenie w MCL-u, bo od pewnego czasu wykonujemy podobne czynności i nie będzie to dla nas nic nowego. I w zasadnie czekamy tylko na sygnał. Chcielibyśmy naszych pacjentów jak najszybciej zabezpieczyć przed covidem. Mamy nadzieję, że stanie się to szybciej, niż później” – mówi Artur Nagórka.

Jak tylko pojawią się konkretne informacje o terminie rozpoczęcia szczepień, niezwłocznie o tym poinformujemy. Zachęcamy do śledzenia strony www.tuchola.pl oraz FB gminy Tuchola.