„Psijacielu! Z innymi dziel się jedynie kupą... radości ;-)”

Dodane przez Agnieszka Schreiber -

Kategoria

Konkurs pod takim hasłem ogłasza burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. I zaprasza do udziału uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu tucholskiego.

Do zdobycia są nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi 2 000,00 zł!

Zadanie polega na przygotowaniu krótkiego filmiku (minimum 60 sekund do maksimum 180 sekund) o tematyce tytułowej konkursu, promującej sprzątanie psich odchodów przez właścicieli/opiekunów czworonogów wyprowadzanych na spacer w przestrzeni publicznej.

W filmie konieczne jest ukazanie w co najmniej jednym kadrze ujęcia z charakterystycznego i rozpoznawalnego miejsca w mieście Tuchola w obrębie centrum (np. rynek, dworzec, teren przy jeziorze Głęboczek).

„Podobnie jak inne gminy czy miasta zmagamy się z problemem niesprzątania psich odchodów przez właścicieli czworonogów. Oczywiście są dla takich zachowań przewidziane kary w postaci mandatów nakładanych przez policję. Jednak chcielibyśmy spróbować też podejść do tematu w nieco inny, bardziej przyjazny w odbiorze sposób. Stąd pomysł na konkurs, którego celem jest nagranie krótkiego filmiku promującego sprzątanie po swoich psich kompanach. Sam tytuł konkursu wskazuje na charakter takiego nagrania. Im bardziej będzie ono pozytywnie przedstawiało temat, może nawet zabawnie, tym lepiej. Chodzi nam bowiem o ukazanie tematu sprzątania jako czegoś, co służy nam wszystkim i pozwala z radością korzystać ze wspólnej, miejskiej przestrzeni, bez przykrych niespodzianek pod butami” – podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski.

Konkurs ma na celu:

  • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za posiadane zwierzę;
  • dbałość o zdrowie i środowisko naturalne, w którym żyjemy;
  • inspirowanie młodzieży do działań twórczych.

Zgłoszenia do konkursu zawierające filmik w formacie mp4 oraz niezbędne dokumenty należy przesyłać na adres e-mail: promocjagmina@tuchola.pl w terminie do 3 grudnia br.

Szczegółowe informacje i niezbędne dokumenty są dostępne w regulaminie i załącznikach znajdujących się poniżej.