Burmistrz na medal. Harcerze docenili Tadeusza Kowalskiego

Dodane przez Agnieszka Schreiber -

Kategoria

„Medal za Zasługi dla Harcerstwa” otrzymał wczoraj (15.03) burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski z rąk komendantki Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP hm. Beaty Bardzińskiej.

To wyróżnienie zostało przyznane za wieloletnie wspieranie działalności ZHP w gminie Tuchola.

„Cieszę się, że jako samorządowiec mogę pomóc w realizacji harcerskich inicjatyw. Są one ponadczasowe pod względem idei, wartości i zasad. Służą przede wszystkim ludziom, naszym mieszkańcom. Dziękuję za przyznany mi medal i okazane zaufanie. To dla mnie zaszczyt i ogromne wyróżnienie” – podkreślił burmistrz.

W spotkaniu wzięli też udział phm. Paweł Biały, skarbnik Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP oraz hm. Danuta Słoma, komendantka hufca ZHP w Tucholi.

Warto dodać, że rozpoczęła się realizacja projektu pt. „Rozbudowa i modernizacja ośrodka edukacji ekologicznej Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP w Białej w gminie Tuchola”.
Harcerski Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Białej już w przyszłym roku będzie świeżo wyremontowany. Projekt jest współfinansowany  ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

Burmistrz Tadeusz Kowalski i hm. Beata Bardzińska
Burmistrz Tadeusz Kowalski i hm. Beata Bardzińska
Burmistrz Tadeusz Kowalski, hm. Beata Bardzińska i hm. Danuta Słoma
Medal