Rekonstrukcja średniowiecznego grodu koło Raciąża znów dostępna dla odwiedzających

Dodane przez Agnieszka Schreiber - czw., 09/09/2021 - 14:07
Na zdjęciu od lewej Irena Szwankowska, Jerzy Szwankowski, wójt Zbigniew Szczepański i burmistrz Tadeusz Kowalski

W czwartek (9.09) odbyło się oficjalne otwarcie raciąskiego grodziska po odbudowie. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście. Wśród nich m. in. wójt sąsiedniej gminy Chojnice Zbigniew Szczepański wraz ze swoimi współpracownikami i radnymi. To samorząd, który w połowie dofinansował inwestycję.

Licznie zebrali się również mieszkańcy Raciąża, przedstawiciele tucholskich samorządów, szkół, służb, instytucji i stowarzyszeń.

W programie znalazło się między innymi krótkie przedstawienie, które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Raciążu oraz poczęstunek.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez gminę Tuchola przy udziale Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Raciąż i Tucholskiego Ośrodka Kultury.

Dodajmy, że to ponowne otwarcie tej atrakcji na terenie gminy Tuchola. Po nawałnicy, jaka przeszła przez Bory Tucholskie w 2017 roku, rekonstrukcja średniowiecznej zabudowy uległa poważnemu zniszczeniu i grodzisko zostało wyłączone ze zwiedzania.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji.


Source URL: https://www.tuchola.pl/aktualnosc/komunikaty-kultura-miasto-turystyka/806-rekonstrukcja-sredniowiecznego-grodu-kolo