Budżet Obywatelski Tuchola 2022: przedłużono termin składania wniosków

Dodane przez Agnieszka Schr… - wt., 13/04/2021 - 10:12

Do 30 kwietnia br. do godz. 14:00 został wydłużony termin przyjmowania projektów zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego Tuchola 2022. Taka decyzja jest podyktowana skromną, jak do tej pory, liczbą złożonych wniosków. Wpłynęło ich zaledwie pięć.

„W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego otrzymaliśmy 24 wnioski. Być może w tym roku liderów projektów wstrzymała nieco trwająca wciąż pandemia i związane z nią ograniczenia. Nie chcemy jednak zakończyć przyjmowania wniosków na poziomie tych kilku, które wpłynęły. Dlatego zdecydowaliśmy się wydłużyć termin ich składania do końca kwietnia” – podkreśla burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Przypomnijmy, że szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego Tuchola 2022 można znaleźć na stronie www.tuchola.pl w zakładce Budżet Obywatelski – Tuchola 2022. Znajdują się tu również druki niezbędne do złożenia projektów zadań.

„Serdecznie zachęcamy mieszkańców naszej gminy do włączenia się w tę inicjatywę. Do rozdysponowania jest 300 tys. zł z podziałem na miasto (250 tys. zł) i sołectwa (50 tys. zł)” – dodaje Paweł Cieślewicz, przewodniczący zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.