Wystawa mokra po plenerze w Małej Komorzy

Dodane przez Agnieszka Schreiber -

Kategoria

8 czerwca br. w Małej Komorzy odbyła się wystawa mokra prac powstałych podczas Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Tuchola – Mała Komorza 2024, który trwał od 1 czerwca br. w dawnym dworku rodziny Janta–Połczyńskich. 

Pałac i otaczający go ogród zapełnił się tego dnia młodymi i starszymi adeptami malarstwa. Już od rana pod okiem artystów i opiekunki – Katarzyny Piotrowskiej, odbywały się warsztaty działającej przy TOK Sztukarni i Art – Seniorek. Powstały wspaniałe akwarele, których tematem był pałac i otaczająca go przyroda. Uczestnicy pleneru wybrali i nagrodzili najlepsze prace warsztatów.

O godzinie 17:00 odbył się wernisaż wystawy poplenerowej. Wystawę przygotowali artyści, a otwarcia dokonał burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski i dyrektor TOK Piotr Mówiński. Znakomicie dopisała publiczność, która z Tucholi, Chojnic, Komorzy i okolic tłumnie przybyła do pałacu. 

Delegacja artystów z partnerskiego dla Tucholi miasta Olching przygotowała smakowite torty, które przypomniały o 30. rocznicy współpracy miast. 

Plener był jednym z największych wydarzeń tego typu w naszym regionie. Zgromadził znakomitych artystów, odbił się szerokim echem w mediach i wspominany jest przez miłośników sztuki. Organizatorem pleneru był Tucholski Ośrodek Kultury, wydarzenie współfinansowane przez gminę Tuchola.

Plener odbywał się pod bacznym okiem komisarza artystycznego – akwarelisty Adama Papke. 

Galeria zdjęć

Informacja: Tucholski Ośrodek Kultury

Zdjęcia: Andrzej Drelich i Adam Korytowski