Wystawa Haftu Diamentowego

Dodane przez Agnieszka Schreiber -

Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza 13 maja br. (poniedziałek) o godz. 11:00 na otwarcie wystawy haftu diamentowego uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tucholi. 

Wystawa potrwa do 31 maja br.

„Nasz projekt jest dedykowany wszystkim, starszym i młodszym. Znakomicie się nadaje na wspólny spacer babci i dziadka z wnukami, rodziców z dziećmi i nie tylko. Chcemy pokazać, że niepełnosprawność intelektualna nie wyklucza możliwości rozwoju pasji i hobby. Prace wykonane są metodą haftu diamentowego. Każdy przyklejony diamencik jest odzwierciedleniem naszej cierpliwości, determinacji i pasji w tworzeniu. Chcemy Wam pokazać, że wytrwałość w dążeniu do celu jest bardzo ważna. Nadaje sens każdemu naszemu działaniu, pomaga spełniać marzenia oraz daje dużą satysfakcję i poczucie własnej wartości. Jesteśmy dumni ze swojej pracy i chcemy nią podzielić się z Wami. Mamy nadzieję, że ta wystawa nie tylko dostarczy Państwu wielu wrażeń, ale także rozbudzi wyobraźnię i zachęci do tworzenia. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej".

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Tucholi, działające już od ponad 34 lat, aktywnie integruje społeczeństwo lokalne z osobami z niepełnosprawnością. W grudniu 2007 r. do życia powołało nową placówkę tj. Warsztat Terapii Zajęciowej, który działa od 17 lat. Głównym celem WTZ jest aktywizacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężoną w stopniu umiarkowanym i znacznym. W ramach długoletniego funkcjonowania Warsztaty mają na koncie wiele sukcesów. Praca polega na umożliwieniu maksymalnego rozwoju. Ciągle stajemy przed nowymi wyzwaniami, jak również poszukujemy nowych metod i form pracy. Przy pomocy i współdziałaniu z Tucholskim Ośrodkiem Kultury udało nam się już zrealizować 3 wystawy o następującej tematyce m.in. Metamorfozy w SRDST I WTZ - kwiecień 2011 r., Wystawa fotografii ,,Praca jako wartość” – kwiecień 2012 r., Wystawa fotografii ,,Przyroda moimi oczami” - lipiec 2013 r.

Plakat wydarzenia przedstawia obraz kobiety o barwnych włosach i tekst:  WYSTAWA HAFTU DIAMENTOWEGO. Prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. 13 maja 2024, godzina 11:00 sala wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury. Wystawa potrwa do 31.05.2024 r. Tucholski Ośrodek Kultury plac Zamkowy 8 89-500 Tuchola. www.toktuchola.pl