burmistrz-play.jpg
Osoby niesłyszące baner.jpg
Baner - pomoc prawna - na stronę.jpg
Baner PKP PKS.jpg
Marzec 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
baner serwer tuchola 1.jpg
ekartki.jpg
spacer.jpg
Baner telefony do dzielnicowych.jpg
Baner obwodnica Tucholi na Facebook'u.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Miasto Tuchola
Poniedziałek, 13-01-201447
bip.jpg
odpady.jpg
kryzysowe.jpg
„Supermoc dla życia" – Natalia pokona 800 km, by pomóc dzieciom. Odwiedziła już Tucholę
Wtorek, 31-01-2017
grafika

29 stycznia br. rozpoczęła się niecodzienna wyprawa 5-osobowej grupy z Natalią Lińczowską na czele, która chce pokonać (biegnąc, jadąc na rowerze i rolkach) dystans niemal 800 km z nadmorskich Rowów do podkrakowskich Stadnik, by wspomóc leczenie dwóch bardzo potrzebujących chłopców.

Natalia ze swoją ekipą odwiedziła również Tucholę. Relację z pobytu w naszym mieście można poczytać na stronie http://supermocdlazycia.pl/prosto-z-trasy/szczegolnyznak/

Informacje na bieżąco znajdziecie na www.facebook.com/supermocdlazycia

Zachęcamy do wspierania tej wyjątkowej inicjatywy!

Poniżej zamieszczamy więcej informacji.

Dwa lata temu 16-letnia Natalia Lińczowska pobiegła z Krakowa do Warszawy, by pomóc uzbierać pieniądze na leczenie choremu na raka mózgu Piotrusiowi. Dziś chłopiec jest zdrowy, a zapał do pomagania nie zgasł – wręcz przeciwnie. Zainspirowani Rokiem Miłosierdzia wraz z Natalią pragniemy pomóc kolejnym potrzebującym dzieciom.

Tak powstał pomysł na akcję „Supermoc dla życia", podczas której chcemy pomóc dwóm chłopcom - Krzysiowi oraz Patrykowi.

Na dwa razy dłuższej trasie w dniach 29 stycznia - 11 lutego Natalia pokona (biegnąc, jadąc na rowerze i rolkach) dystans niemal 800 km z nadmorskich Rowów do podkrakowskich Stadnik, by pomóc Krzysiowi Ochmańskiemu cierpiącemu na chorobę Niemmana Picka typu C. Chłopiec potrzebuje 80 tys. zł na 3-miesięczną kurację leczniczą. Natalia w czasie biegu będzie odwiedzać instytucje i firmy, zachęcając do wpłat na fundacyjne konto chłopca. Jednocześnie projekt ma zwrócić uwagę na problem leczenia tak rzadkich chorób w Polsce.

Akcją towarzyszącą biegowi wzdłuż całej Polski będzie wydarzenie taneczne „Cała Polska tańczy dla Patryka” organizowane dla 5-letniego Patryka Galii z Dobczyc chorego na glejaka nerwu wzrokowego. Patryk to mieszkaniec z pobliskiej miejscowości Natalii, którego w ostatnich dniach udało się zakwalifikować do leczenia w USA. Całkowity koszt terapii wynosi 1 200 000 zł. Do przeprowadzenia akcji zostały zaproszone placówki na terenie całej Polski, które w jednym, określonym dniu: 4 lutego 2017 r. zatańczą na rzecz Patryka, a cały dochód wpłacą na jego fundacyjne konto.

Projekt zachęca do wprowadzania różnych form pomocy potrzebującym. Uczestnicy poprzez zaangażowanie się w aktywność ruchową poświęcają swój czas na znalezienie środków finansowych, ale jednocześnie zwracają uwagę na najtrudniejsze aspekty borykania się z napotkanymi sytuacjami, jakimi są osamotnienie i pozostawienie rodzin samych sobie.

Artykuł na podstawie informacji przesłanych przez organizatorów akcji

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
mapa
pl. Zamkowy 1, 89-500 Tuchola
(52) 56 42 500  / fax: (52) 33 42 138