burmistrz-play.jpg
Osoby niesłyszące baner.jpg
Baner - pomoc prawna - na stronę.jpg
Baner PKP PKS.jpg
Luty 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
20 21 22 23 24 25 26
baner serwer tuchola 1.jpg
ekartki.jpg
spacer.jpg
Baner telefony do dzielnicowych.jpg
Baner obwodnica Tucholi na Facebook'u.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Miasto Tuchola
Poniedziałek, 13-01-201447
bip.jpg
odpady.jpg
kryzysowe.jpg
„Supermoc dla życia" – Natalia pokona 800 km, by pomóc dzieciom. Odwiedziła już Tucholę
Wtorek, 31-01-2017
grafika

29 stycznia br. rozpoczęła się niecodzienna wyprawa 5-osobowej grupy z Natalią Lińczowską na czele, która chce pokonać (biegnąc, jadąc na rowerze i rolkach) dystans niemal 800 km z nadmorskich Rowów do podkrakowskich Stadnik, by wspomóc leczenie dwóch bardzo potrzebujących chłopców.

Natalia ze swoją ekipą odwiedziła również Tucholę. Relację z pobytu w naszym mieście można poczytać na stronie http://supermocdlazycia.pl/prosto-z-trasy/szczegolnyznak/

Informacje na bieżąco znajdziecie na www.facebook.com/supermocdlazycia

Zachęcamy do wspierania tej wyjątkowej inicjatywy!

Poniżej zamieszczamy więcej informacji.

Dwa lata temu 16-letnia Natalia Lińczowska pobiegła z Krakowa do Warszawy, by pomóc uzbierać pieniądze na leczenie choremu na raka mózgu Piotrusiowi. Dziś chłopiec jest zdrowy, a zapał do pomagania nie zgasł – wręcz przeciwnie. Zainspirowani Rokiem Miłosierdzia wraz z Natalią pragniemy pomóc kolejnym potrzebującym dzieciom.

Tak powstał pomysł na akcję „Supermoc dla życia", podczas której chcemy pomóc dwóm chłopcom - Krzysiowi oraz Patrykowi.

Na dwa razy dłuższej trasie w dniach 29 stycznia - 11 lutego Natalia pokona (biegnąc, jadąc na rowerze i rolkach) dystans niemal 800 km z nadmorskich Rowów do podkrakowskich Stadnik, by pomóc Krzysiowi Ochmańskiemu cierpiącemu na chorobę Niemmana Picka typu C. Chłopiec potrzebuje 80 tys. zł na 3-miesięczną kurację leczniczą. Natalia w czasie biegu będzie odwiedzać instytucje i firmy, zachęcając do wpłat na fundacyjne konto chłopca. Jednocześnie projekt ma zwrócić uwagę na problem leczenia tak rzadkich chorób w Polsce.

Akcją towarzyszącą biegowi wzdłuż całej Polski będzie wydarzenie taneczne „Cała Polska tańczy dla Patryka” organizowane dla 5-letniego Patryka Galii z Dobczyc chorego na glejaka nerwu wzrokowego. Patryk to mieszkaniec z pobliskiej miejscowości Natalii, którego w ostatnich dniach udało się zakwalifikować do leczenia w USA. Całkowity koszt terapii wynosi 1 200 000 zł. Do przeprowadzenia akcji zostały zaproszone placówki na terenie całej Polski, które w jednym, określonym dniu: 4 lutego 2017 r. zatańczą na rzecz Patryka, a cały dochód wpłacą na jego fundacyjne konto.

Projekt zachęca do wprowadzania różnych form pomocy potrzebującym. Uczestnicy poprzez zaangażowanie się w aktywność ruchową poświęcają swój czas na znalezienie środków finansowych, ale jednocześnie zwracają uwagę na najtrudniejsze aspekty borykania się z napotkanymi sytuacjami, jakimi są osamotnienie i pozostawienie rodzin samych sobie.

Artykuł na podstawie informacji przesłanych przez organizatorów akcji

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
mapa
pl. Zamkowy 1, 89-500 Tuchola
(52) 56 42 500  / fax: (52) 33 42 138