burmistrz-play.jpg
Osoby niesłyszące baner.jpg
Baner - pomoc prawna - na stronę.jpg
Baner PKP PKS.jpg
Luty 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
20 21 22 23 24 25 26
baner serwer tuchola 1.jpg
ekartki.jpg
spacer.jpg
Baner telefony do dzielnicowych.jpg
Baner obwodnica Tucholi na Facebook'u.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Miasto Tuchola
Poniedziałek, 13-01-201447
bip.jpg
odpady.jpg
kryzysowe.jpg
II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Tucholi - AKTUALIZACJA
Czwartek, 13-03-2014
grafika


„Czarna Mamba” i pary taneczne ze znakomitym dorobkiem zawodowym zawitają do Tucholi, by cieszyć oko fanów tańca towarzyskiego. Wszystko to za sprawą II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Tucholi, który odbędzie się 29 marca br. (sobota) w hali widowiskowo-sportowej OSiR.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Warszawskiej 17 w Tucholi.

W turnieju wezmą udział pary z całej Polski. Najmłodsza kategoria sportowa to 8-, 9-latki, najstarsza to dorośli.

Galę tańca poprowadzi „Czarna Mamba”, czyli Iwona Szymańska-Pavlović, dla szerokiego grona znana jako jurorka „Tańca z Gwiazdami”. To polska tancerka, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu, w tym w tańcach latynoamerykańskich i wicemistrzyni w tańcach standardowych. Jest sędzią międzynarodowym, posiada uprawnienia sędziowskie dwóch tanecznych organizacji międzynarodowych: amatorskiej IDSF i zawodowej WD&DSC. Sędziuje wiele międzynarodowych turniejów tanecznych najwyższej rangi m.in. Mistrzostwa Świata i Europy. Trenerka wielu par tanecznych.

W pokazie tańca zobaczymy Anię Ramiączek i Norberta Mikę. Jest to para taneczna od 8 lat, małżeństwo od 2 lat. Reprezentanci Akademii Tańca Sulewskich z Warszawy. Razem skończyli warszawski AWF. Wielokrotni finaliści turniejów WDSF światowej rangi. 4-krotni medaliści Mistrzostw Polski Par Zawodowych.

W turnieju wezmą udział pary światowej sławy, obecni Mistrzowie Polski: Karolina Urban i Igor Wilczyński, Szymon Kulis i Margarita Zvonova.

Karolina Urban i Igor Wilczyński - taniec towarzyski trenują od lat najmłodszych, natomiast współpracę rozpoczęli 4 lata temu. W tym czasie udało im się zająć 6. miejsce na Blackpool Dance Festival w kategorii Rising Stars i 4. miejsce na United Kindom Open Championships, również w kategorii Rising Stars. W 2013 r. reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata w Bernie, na których awansowali do ćwierćfinału, a w tym roku zdobyli tytuł Mistrzów Polski. Aktualnie przygotowują się do startu na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 5 kwietnia w Arhus w Danii. Na co dzień mieszkają i pracują w Gdańsku, a ich życie całkowicie podporządkowane jest treningom, ponieważ właśnie z tańcem wiążą plany na przyszłość. Obydwoje ukończyli studia wyższe.

Szymon Kulis i Margarita Zvonova - trenują w warszawskim klubie CONTRA. Są akademickimi Mistrzami Polski, zwycięzcami dwa lata z rzędu z cyklu Grand Prix Amatorów. Dwa lata z rzędu zwyciężyli cykl Grand Prix Amatorow oraz w światowym rankingu World Dance Sport Federation zajmują 29. miejsce. Tańczą razem 7 lat. Margarita pochodzi z Estonii, spotkali sie we Włoszech w Wenecji. Teraz mieszkają, trenują, pracują i studiują w Warszawie. Uczestnicy programów telewizyjnych, takich jak Got to Dance. Tylko Taniec, Jaka to melodia.


Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
mapa
pl. Zamkowy 1, 89-500 Tuchola
(52) 56 42 500  / fax: (52) 33 42 138