burmistrz-play.jpg
Osoby niesłyszące baner.jpg
Baner - pomoc prawna - na stronę.jpg
Baner PKP PKS.jpg
Marzec 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
baner serwer tuchola 1.jpg
ekartki.jpg
spacer.jpg
Baner telefony do dzielnicowych.jpg
Baner obwodnica Tucholi na Facebook'u.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Miasto Tuchola
Poniedziałek, 13-01-201447
bip.jpg
odpady.jpg
kryzysowe.jpg
II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Tucholi - AKTUALIZACJA
Czwartek, 13-03-2014
grafika


„Czarna Mamba” i pary taneczne ze znakomitym dorobkiem zawodowym zawitają do Tucholi, by cieszyć oko fanów tańca towarzyskiego. Wszystko to za sprawą II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Tucholi, który odbędzie się 29 marca br. (sobota) w hali widowiskowo-sportowej OSiR.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Warszawskiej 17 w Tucholi.

W turnieju wezmą udział pary z całej Polski. Najmłodsza kategoria sportowa to 8-, 9-latki, najstarsza to dorośli.

Galę tańca poprowadzi „Czarna Mamba”, czyli Iwona Szymańska-Pavlović, dla szerokiego grona znana jako jurorka „Tańca z Gwiazdami”. To polska tancerka, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu, w tym w tańcach latynoamerykańskich i wicemistrzyni w tańcach standardowych. Jest sędzią międzynarodowym, posiada uprawnienia sędziowskie dwóch tanecznych organizacji międzynarodowych: amatorskiej IDSF i zawodowej WD&DSC. Sędziuje wiele międzynarodowych turniejów tanecznych najwyższej rangi m.in. Mistrzostwa Świata i Europy. Trenerka wielu par tanecznych.

W pokazie tańca zobaczymy Anię Ramiączek i Norberta Mikę. Jest to para taneczna od 8 lat, małżeństwo od 2 lat. Reprezentanci Akademii Tańca Sulewskich z Warszawy. Razem skończyli warszawski AWF. Wielokrotni finaliści turniejów WDSF światowej rangi. 4-krotni medaliści Mistrzostw Polski Par Zawodowych.

W turnieju wezmą udział pary światowej sławy, obecni Mistrzowie Polski: Karolina Urban i Igor Wilczyński, Szymon Kulis i Margarita Zvonova.

Karolina Urban i Igor Wilczyński - taniec towarzyski trenują od lat najmłodszych, natomiast współpracę rozpoczęli 4 lata temu. W tym czasie udało im się zająć 6. miejsce na Blackpool Dance Festival w kategorii Rising Stars i 4. miejsce na United Kindom Open Championships, również w kategorii Rising Stars. W 2013 r. reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata w Bernie, na których awansowali do ćwierćfinału, a w tym roku zdobyli tytuł Mistrzów Polski. Aktualnie przygotowują się do startu na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 5 kwietnia w Arhus w Danii. Na co dzień mieszkają i pracują w Gdańsku, a ich życie całkowicie podporządkowane jest treningom, ponieważ właśnie z tańcem wiążą plany na przyszłość. Obydwoje ukończyli studia wyższe.

Szymon Kulis i Margarita Zvonova - trenują w warszawskim klubie CONTRA. Są akademickimi Mistrzami Polski, zwycięzcami dwa lata z rzędu z cyklu Grand Prix Amatorów. Dwa lata z rzędu zwyciężyli cykl Grand Prix Amatorow oraz w światowym rankingu World Dance Sport Federation zajmują 29. miejsce. Tańczą razem 7 lat. Margarita pochodzi z Estonii, spotkali sie we Włoszech w Wenecji. Teraz mieszkają, trenują, pracują i studiują w Warszawie. Uczestnicy programów telewizyjnych, takich jak Got to Dance. Tylko Taniec, Jaka to melodia.


Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
mapa
pl. Zamkowy 1, 89-500 Tuchola
(52) 56 42 500  / fax: (52) 33 42 138